Styropian grafitowy przecinanie błyskawiczne

Ocieplenie domu to inwestycja na lata, dlatego należy go dobrze przemyśleć - oprócz wyboru systemu ociepleń i koloru elewacji, należy również wziąć pod uwagę inne materiały, które wykorzystasz podczas termomodernizacji budynku. A co, gdy zdecydujesz się na bardzo popularny ostatnim czasem i bardzo gruby styropian grafitowy? Jak wykonać przecinanie tak grubego styropianu grafitowego?

Styropian grafitowy

Dzięki dodatkowi grafitu szary styropian jest lepszym izolatorem termicznym niż biały, ponieważ im niższa wartość U, tym lepiej. Współczynnik przenikania ciepła U dla styropianu grafitowego wynosi od 0,030 do 0,033 W / (mK). Ta różnica nie wpłynie jednak znacząco na wydajność izolacji - szara warstwa izolacyjna ze styropianu będzie po prostu cieńsza niż biała warstwa styropianu. Tak więc zastosowanie grafitowego styropianu pozwoli na nałożenie cieńszej warstwy izolacji przy zachowaniu podobnego parametru termicznego ścian.

Przecinanie styropianu grafitowego

Tak, czy inaczej coraz częściej stosujemy styropian grafitowy gruby, lub nawet bardzo gruby - dochodzący grubością do 35cm. Przecinanie tak grubego styropianu grafitowego nie jest łatwym zadaniem. Gilotyna do styropianu Perfect - Smart wykonuje błyskawiczne przecinanie tego materiału. Styropian grafitowy przecina z taką sama łatwością, jak styropian biały.

Zobacz na filmie przecinanie styropianu